خرید مجوز داروخانه در تهران معمولاً از اخذ جواز داروخانه آسان‌تر است؛ چرا که برای اخذ جواز داروخانه باید شرایط لازم را داشته و قوانین خاصی را پیروی کند. که در ادامه با آن آشنا خواهید شد. اکثر افرادی که رشته تحصیلی‌شان داروسازی و یا مشابه آن است علاقه به تأسیس و راه اندازی داروخانه دارند. در این خصوص باید نکاتی را مد نظر قرار داد. به طوری که افراد یا می‌توانند این مجوز را دریافت نمایند و یا از شرکت‌هایی اقدام به خرید مجوز کنند.

مجوز داروخانه چیست؟

مجوز داروخانه به طور کلی نامه‌ای است که از آن به عنوان تاییدیه فرد متقاضی جهت تأسیس داروخانه استفاده می‌شود. برای اینکه این مجوز ارائه شود فرد باید مدارک تحصیلی کافی در زمینه داروسازی داشته باشد. همچنین امروزه امکان خرید مجوز داروخانه در تهران و بسیاری دیگر از شهرها ممکن می‌باشد که در این صورت نیز لازم به ارائه مدارکی است.

شرایط خرید مجوز داروخانه در تهران

همان طور که پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره شد برای تأسیس و اخذ مجوز داروخانه لازم است فرد شرایطی داشته باشد. از این جهت به فرد متقاضی در زمینه‌های مختلف امتیاز می‌دهند که در مجموع هر چه امتیاز وی بیشتر باشد شانس دریافت مجوز بیشتر خواهد بود. حال اگر بخواهیم مهم‌ترین این ملاک‌ها و امتیازها را شرح دهیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امتیاز شهرها: در این خصوص باید بدانید طبق قوانینی که وزارت بهداشت وضع کرده است تأسیس داروخانه و خرید مجوز داروخانه در شهرهای محروم و مناطق کوچک آسان‌تر از شهرهای بزرگ خواهد بود. با توجه به این موضوع افرادی که مدت زمان طولانی در مناطق محروم خدمت کرده باشند می‌توانند امتیاز بیشتری به دست آورند و راحت تر اقدام به خرید مجوز داروخانه در تهران و دیگر شهرهای بزرگ کنند.

امتیاز مدرک تحصیلی: مدرک تحصیلی دیگر امتیاز مهم برای تأسیس داروخانه و حتی خرید مجوز داروخانه در تهران و دیگر شهرها می‌باشد. به طوری که عملاً افرادی که در رشته‌ های غیر داروسازی تحصیل کرده‌اند نمی‌تواند اقدام به ساخت داروخانه و خرید مجوز آن کنند.

امتیاز بومی بودن متقاضی جواز داروخانه : در صورتی که بومی شهر مورد نظر باشید راحت تر می‌توانید مجوز لازم را دریافت کنید.

امتیاز ویژه‌ایثارگران : این دسته از افراد نیز از امتیازات ویژه‌ای برای دریافت مجوز داروخانه برخوردار هستند.

با توجه به این که دریافت مجوز داروخانه کار دشوار امری زمان بری است، ما در وبسایت فارما بانک این کار را آسان نموده و زمینه خرید مجوز داروخانه در تهران و دیگر شهرها را فراهم آورده‌ایم.

خرید مجوز داروخانه در تهران

نکات مهم خرید مجوز داروخانه در تهران

مهم ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید مجوز داروخانه در تهران به آن توجه کرد، مکانی است که برای دایر کردن داروخانه جواز گرفته است. مثلاً داروخانه‌ای که در مکان پر رفت و آمد یا نزدیک مراکز پزشکی باشد خرید این جواز بسیار ارزشمند و سودمند خواهد بود. چرا که گردش مالی این داروخانه‌ها خیلی زیاد است. با توجه به این که دریافت مجوز داروخانه در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای محروم و کم جمعیت سختگیرانه تر صورت می‌گیرد. ما در وبسایت فارما بانک اطلاعاتی را گرد هم آورده‌ایم تا اگر قصد خرید مجوز داروخانه در تهران و یا سایر شهرهای بزرگ را دارید به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.

بهترین مکان برای خرید جواز داروخانه

اگر شما به فکر خرید مجوز داروخانه در تهران و راه اندازی یک داروخانه خصوصی هستید نخستین قدم پیدا کردن یک کروکی مناسب است. به جرات می‌توان گفت که پیدا کردن مکان مناسب در پیشرفت و موفقیت شما در این عرصه بسیار مؤثر خواهد بود. برای این امر بهتر است از افراد باتجربه کمک بگیرید و با مشاوره های که ارائه می‌شود مجوز داروخانه در بهترین مکان را خریداری کنید.

یکی از این بهترین مکان‌ها برای راه اندازی داروخانه‌ها در محدوده فروشگاه‌های زنجیره ای است. اگر امکان دایر کردن داروخانه در محدوده فروشگاه زنجیره ای را ندارید مناطق مسکونی گزینه‌ی دیگری است که برای تأسیس داروخانه و همچنین اخذ جواز داروخانه می‌توانید از آن استفاده کنید.

مدارک لازم برای افتتاح داروخانه

بعد از خرید مجوز داروخانه در تهران برای راه اندازی داروخانه از سوی کمسیون قانونی ماده 20 برای افتتاح و دایر کردن داروخانه نکاتی باید مدنظر قرار بگیرد. یکی از نکات بسیار مهم در خصوص افتتاح داروخانه این است که از محل تأسیس داروخانه بازدید می‌شود. لذا اگر محل تأسیس داروخانه در مکان‌های مسکونی بود رضایت نامه مالکین یا هیات مدیره مجتمع مسکونی الزامی است.

علاوه بر این چنانچه داروخانه‌ای که شما قصد خرید مجوز آن را داشتید در حریم داروخانه دیگر باشد باید این نکته را مد نظر قرار دهید که قبل از افتتاح آن، تعداد مطب های فعال در آن منطقه و میزان فعالیت آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین مدرک مسئول فنی معرفی شده نیز باید ارائه گردد. در این میان خوب است بدانید ما در وبسایت فارما بانک سعی بر آن داریم که این مسائل را به راحتی برای شما انجام دهیم.

همچنین لازم است که متقاضی از کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت نظام وظیفه، صفحات اصلی شناسنامه و کارت ملی، مدرک تحصیلی معتبر که دارای تاییدیه معاونت آموزشی است و گواهی عدم سوء پیشینه اسکن تهیه کند.

مدارک لازم برای افتتاح داروخانه

تعریف مسئول فنی داروخانه

هنگامی که قصد خرید مجوز داروخانه در تهران یا دیگر شهرها را داشتید لازم است در خصوص پرسنل داروخانه نیز اطلاعاتی به دست آورید. دقت داشته باشید به فردی که با داشتن مدرک داروسازی باید از ارگان هایی مانند اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی گواهی بگیرد مسئول فنی داروخانه گفته می‌شود. از مهم‌ترین وظایف او در داروخانه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

سخن پایانی

خرید مجوز داروخانه در تهران و دیگر شهرها در حال حاضر با کمک وب‌سایت ما امکان‌پذیر می‌باشد. به طوری که ما در این وب‌سایت سعی کرده‌ایم راهنمایی و پشتیبانی کامل در خصوص خرید این مجوز به شما ارائه دهید تا بتوانید با خیال راحت مدارک و شرایط را مهیا کرده و اقدام به اخذ مجوز برای داروخانه کنید.