برای خرید مجوز داروخانه در اصفهان باید از طریق وزارت بهداشت کشور اقدام نمایید. چرا که برای تأسیس این مکان پزشکی و اخذ جواز داروخانه باید شرایط و قوانین خاصی را انجام داد. امروزه اکثر افرادی که رشته تحصیلی آن‌ها داروسازی یا مشابه آن است علاقه زیادی به تأسیس و راه اندازی داروخانه دارند. پس در ادامه متن ما را همراهی کنید تا ساده ترین روش اخذ جواز داروخانه در اصفهان را به شما توضیح دهیم.

شرایط اخذ جواز داروخانه در اصفهان

برای تأسیس و اخذ جواز داروخانه در اصفهان ابتدا فرد متقاضی باید با فعالیت‌های مختلف امتیازاتی را کسب کند. پس در مجموع هر چقدر که امتیاز وی بیشتر باشد شانس دریافت مجوز بیشتر خواهد بود. برخی از این ملاک‌ها و امتیازها به شرح زیر است:

پس با توجه به این که اخذ جواز داروخانه کار دشوار و زمان بری است ما در وب‌سایت فارما بانک این کار را آسان نموده و زمینه خرید مجوز داروخانه را در اصفهان فراهم آورده‌ایم.

شرایط اخذ جواز داروخانه در اصفهان

امتیاز بندی برای خرید مجوز داروخانه در اصفهان

اگر چه از نظر قانونی هر فردی با داشتن مدرک دیپلم و بیشتر می‌تواند داروخانه تأسیس کند؛ ولی عملاً وزارت بهداشت به غیر از فرد داروساز به شخص دیگری امتیاز داشتن مجوز داروخانه را نمی‌دهد‌. پس افرادی که به عنوان داروساز دارای مدرک تحصیلی معتبر هستند بلافاصله 2000 امتیاز را به دست می‌آورند. اما کسانی که سال‌ها سابقه فعالیت در داروخانه را داشته باشند عملاً هیچ امتیازی نخواهند گرفت چون مدرک داروسازی ندارند.

در حالی که به دارندگان مدرک PHD سریعاً امتیاز 2400 داده خواهد شد.‌ امروزه هر شخص داروسازی با فعالیت در شهرهای عادی می‌تواند 30 امتیاز کسب کند. این افراد با کار کردن در مناطق محروم 60 تا 120 امتیاز را به دست خواهند آورد. عملاً این کار وزارت بهداشت توانسته داروسازان را برای فعالیت در شهرهای محروم تشویق نماید. از این رو کارشناسان ما با راهنمایی‌های لازم می‌توانند برای شما بیشترین امتیاز را کسب کنند.

نکات مهم برای خرید مجوز داروخانه در اصفهان

مهم ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید مجوز داروخانه در اصفهان به آن توجه کرد مکانی است که برای دایر کردن داروخانه جواز در نظر گرفته می‌شود. مثلاً داروخانه ای که در مکان پر رفت و آمد یا نزدیک مراکز پزشکی باشد قطعاً خرید سرقفلی آن بسیار با ارزش و سودمند خواهد بود. چرا که گردش مالی این داروخانه ها خیلی زیاد است.

توجه داشته باشید که در هنگام تأسیس داروخانه هیچ مجوزی خرید و فروش نمی‌شود و آن چیزی که مورد معامله قرار می‌گیرد سرقفلی و یا واگذاری ملک داروخانه است. پس با توجه به این که اخذ جواز داروخانه در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای محروم و کم جمعیت سخت‌گیرانه‌تر صورت می‌گیرد. با این حال ما در وب‌سایت فارما بانک اطلاعاتی را گرد هم آورده‌ایم تا اگر قصد خرید مجوز داروخانه در اصفهان و یا سایر شهرهای بزرگ را دارید به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.

بهترین مکان برای خرید مجوز داروخانه در اصفهان

اگر شما به فکر خرید مجوز داروخانه در اصفهان و راه اندازی یک داروخانه خصوصی هستید اولین مرحله پیدا کردن یک کروکی مناسب است. به جرات می‌توان گفت که پیدا کردن مکان مناسب در پیشرفت و موفقیت شما در این عرصه بسیار مؤثر خواهد بود. یکی از این بهترین مکان‌ها برای راه اندازی داروخانه ها در محدوده مراکز درمانی مانند کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها است. البته تأسیس داروخانه در کنار فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم می‌تواند با موفقیت‌های زیادی رو به رو باشد. اگر امکان دایر کردن داروخانه در چنین محدوده‌هایی را ندارید مناطق مسکونی هم می‌توانند گزینه مناسبی برای تأسیس داروخانه های خصوصی و دولتی باشند.

مدارک لازم برای افتتاح داروخانه

بعد از خرید مجوز داروخانه در اصفهان یا همان دریافت مجوز داروخانه برای تأسیس داروخانه اقدامات لازمی انجام می‌گیرد.‌ طبق کمسیون قانونی ماده 20 برای افتتاح و دایر کردن داروخانه باید از محل تأسیس داروخانه بازدید شود. اگر محل تأسیس داروخانه در مکان‌های مسکونی بود رضایت نامه مالکین یا هیئت مدیره مجتمع مسکونی الزامی است. همچنین مدرک مسئول فنی معرفی شده نیز باید ارائه گردد. بر همین اساس ما در وب‌سایت فارما بانک سعی بر آن داریم که این مسائل را به راحتی برای شما انجام دهیم.

مدارک لازم برای افتتاح داروخانه

تعریف مسئول فنی داروخانه

به فردی که با داشتن مدرک داروسازی می‌تواند خرید مجوز داروخانه در اصفهان را انجام دهد مسئول فنی داروخانه گفته می‌شود‌.‌ این فرد باید از ارگان‌هایی مانند اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر گاهی بگیرد. همچنین مدرک او باید مورد تائید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی باشد. از جمله مهمترین وظایف او در داروخانه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

خرید و فروش مجوز داروخانه در اصفهان

با توجه به این که مجوز تأسیس داروخانه تنها برای یک نفر به عنوان مسئول فنی داروخانه صادر می‌شود. پس مؤسس داروخانه باید طبق قوانین خودش یک شیفت نوبت مسئولیت داروخانه را بپذیرد. چون در صورت بروز هر گونه خطایی در داروخانه تنها مسئول فنی باید پاسخگوی قانون و ارباب رجوع باشد.‌ چنانچه قصد دارید داروخانه خود را به شخص دیگری بسپارید ما در این سایت شما را در خرید مجوز داروخانه در اصفهان و سایر شهرهای بزرگ پشتیبانی خواهیم کرد.

سخن پایانی

شاید بارها شنیده باشید که پروانه داروخانه با ارقام میلیاردی معامله می‌شود‌؛ اما در حقیقت چنین موضوعی کاملاً اشتباه است. آنچه در خرید مجوز داروخانه در اصفهان معامله می‌شود ملک داروخانه یا همان سرقفلی داروخانه است. هیچ گاه فرد داروساز اجازه ندارد که مجوز تأسیس داروخانه خود را به شخص دیگری واگذار کرده یا بفروشد. زیرا این کار تخلف بوده و پیگرد قانونی دارد.

تنها روشی که برای خرید مجوز داروخانه در اصفهان وجود دارد مراجعه به وزارت بهداشت کشور و طی نمودن مراحل قانونی است بر همین اساس ما در این وب‌سایت سعی کرده‌ایم برای اخذ مجوز داروخانه در اصفهان شما را در تهیه مدارک لازم کمک کنیم. ما به صراحت اعلام می‌کنیم که بعد از اخذ مجوز داروخانه در هر یک از شهرهای اصفهان می‌توانیم یک مکان مناسب را برای راه اندازی داروخانه پیدا کنیم. ضمن اینکه تمام جوانب کار را بررسی کرده و بیشترین سودآوری را برایتان به ارمغان می‌آوریم.