خرید مجوز داروخانه در مازندران – امروزه با توجه به افزایش متقاضیان رشته‌های علوم پزشکی در مازندران ازجمله داروسازی، اشتغال در این رشته‌ها با بحران روبرو است. نقل‌مکان روستاییان به شهرها، تحصیل گسترده در داروسازی و… ازجمله عوامل بحران اشتغال در رشته‌های علوم پزشکی هستند. یکی از معضلات افرادی که در داروسازی در مازندران فارغ‌التحصیل می‌شوند، اخذ مجوز داروخانه می‌باشد. دریافت مجوز داروخانه فرایندی است طولانی که پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. فارما بانک در این مقاله به بررسی شرایط و ضوابط خرید مجوز داروخانه در مازندران خواهد پرداخت.

مجوز داروخانه در مازندران چیست؟

مجوز داروخانه نامه ای از طرف معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی هر استان می باشد. داروسازان در مازندران پس از گذراندن دوره و طرح های خود، شروع به کسب امتیاز بر اساس فعالیت خود می کنند. سازمان غذا و دارو و سازمان های ذی‌ربط با در نظر داشتن آموزش ها و نمرات افراد متقاضی پس از مدتی تشخیص به تائید صلاحیت فرد جهت خرید مجوز داروخانه در مازندران می دهند. فرد متقاضی دریافت مجوز داروخانه در صورت واجد شرایط بودن اگر در شهر باشد ظرف 6 ماه و اگر در روستا باشد ظرف 3 ماه موفق به خرید مجوز داروخانه در مازندران می‌شود.

نکات کلی در ارتباط با خرید مجوز داروخانه در مازندران

برای راه اندازی داروخانه در مازندران نیاز به دریافت مجوز می باشد. در این صورت اگر فرد مؤسس تمایل به واگذاری آن داشته باشد می تواند آن را به فرد دیگری واگذار نماید. در واقع سرمایه داروخانه در انتقال است. قیمت گذاری بر مجوز و پروانه داروخانه با توجه به عرضه و تقاضا متغیر است. خرید مجوز داروخانه در مازندران و انتقال پروانه آن تا یک سال پس از دریافت مجوز امکان پذیر نیست. پس از یک سال فردی که دارای مجوز می باشد، ممکن است به هر دلیلی مجبور به واگذاری سرمایه خود شود. در این صورت با توجه به شرایط و ضوابط موجود در سازمان غذا و دارو امکان انتقال سرمایه موجود است.

مدارک لازم جهت خرید مجوز داروخانه در مازندران

برای خرید مجوز داروخانه در مازندران باید مدارکی را جهت انتقال سرمایه و مجوز ارائه دهند.

این مدارک عبارت‌اند از:

بررسی شرایط خرید مجوز

مانند بسیاری از مراکز مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی، داروخانه‌های مازندران نیز تحت نظارت شدید هستند و باید تعدادی مجوز دولتی و خصوصی دریافت کنند. درحالی‌که شرایط صدور مجوز و ثبت‌نام تنها بخشی از چالش‌های قانونی است که داروخانه‌ها با آن روبرو هستند، رعایت این الزامات کلید خرید مجوز داروخانه در مازندران و حفظ اختیارات قانونی برای اداره آن است.

ایجاد یک‌نهاد تجاری

برای داروخانه‌های جدید در مازندران، ثبت‌نام معمولاً با تشکیل یک‌نهاد تجاری آغاز می‌شود. ایجاد یک‌نهاد تجاری جدید معمولاً شامل ثبت مشاغل، اخذ شماره شناسایی کارفرما و ثبت حساب‌های مالیاتی شخص از طریق گردش حساب او است. پس‌ازاین روند حقوقی، داروخانه‌ها می‌توانند روند درخواست مجوزها و خرید مجوز داروخانه در مازندران را معمولاً از طریق هیئت داروسازی آغاز کنند.

ثبت درخواست خرید مجوز داروخانه در مازندران

در این مرحله از پروانه خرید مجوز داروخانه در مازندران ، داروسازان و پزشکان باید بدانند که چه برنامه‌هایی را برای توزیع دارو در نظر دارند، ازجمله:

پس از ارائه و تائید درخواست مجوز، با گذراندن بازرسی، خرید مجوز داروخانه در مازندران انجام می‌شود.

کسب امتیاز جهت خرید مجوز داروخانه در مازندران

با توجه به جمعیت هرشهر یا روستا در مازندران داروساز باید جهت خرید مجوز داروخانه در مازندران حداقل امتیازی را کسب کند تا بتواند در آن شهر یا روستا فعالیت داشته‌باشد.

به طور مثال:

کسب امتیاز با مدرک تحصیلی

همانطور که گفتیم جهت خرید مجوز داروخانه در مازندران باید طبق جمعیت شهری به حداقل امتیاز رسید. یکی از شرایط کسب این امتیاز مدرک تحصیلی است.

امتیازات ایثارگران

کسب امتیاز از طریق سابقه‌ی شغلی برای خرید مجوز داروخانه در مازندران

 

نکات مهم جهت خرید مجوز داروخانه در مازندران

سخن پایانی

فارما بانک در این مقاله به بررسی خرید مجوز داروخانه در مازندران پرداخت. شرایط و مدارک لازم جهت خرید مجوز داروخانه را بررسی کرد. امید که با نکاتی که درمورد اخذ مجوز داروخانه اذعان شد، این مطلب برایتان مفید واقع باشد.