خرید مجوز داروخانه در کرج نیاز به طی کردن مراحل و بررسی قوانین لازم در این زمینه را دارد. لذا برای اینکه مجوز یک مرکز تأمین نیاز عمومی دریافت شود، باید طبق قوانینی که آن صنف وضع کرده‌اند شرایط پیش برود. حال برای خرید این مجوز باید این شرایط مورد توجه قرار بگیرد. امروزه با توقف صدور مجوز تأسیس داروخانه به خصوص در شهرهای بزرگ مشاهده می‌شود که بسیاری از افراد برای راه اندازی داروخانه به دنبال خرید مجوز آن هستند.

شرایط خرید مجوز داروخانه در کرج

مجوز داروخانه به طور کلی نامه‌ای است که معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هر استان آن را به افراد متقاضی برای تأسیس داروخانه ارائه می‌دهد. البته این افراد باید تمامی شرایط مورد نیاز برای تأسیس داروخانه را داشته باشد. پس از اینکه این مجوز را دریافت کردند نیاز است طی سه ماه یا شش ماه آینده داروخانه را تأسیس کند. به طوری که این مدت زمان در شهرها ۶ ماه و در روستاها ۳ ماه است.

حال اگر بخواهیم مهم‌ترین شرایط مورد نیاز برای تأسیس داروخانه را مورد بررسی قرار دهیم باید بدانید اولین مورد این شرایط جمعیت منطقه‌ای است که فرد قصد تأسیس داروخانه در آن را دارد. همچنین افرادی واجد شرایط تأسیس داروخانه قرار می‌گیرند که دارای مدرک داروسازی باشند که طبیعتاً هرچه این مدرک بالاتر باشد امتیاز به دست آمده برای آن‌ها افزایش خواهد داشت. بومی بودن فرد دیگر امتیازی است که برای تأسیس داروخانه به فرد داده می‌شود. به طوری که اگر فرد متقاضی بومی شهر باشد یا ۵ سال در آن شهر کار کند راحت‌تر می‌توانند مجوز تأسیس داروخانه را دریافت نماید.

مدارک مورد نیاز برای تأسیس داروخانه

قبل از اینکه قصد خرید مجوز داروخانه در کرج یا دیگر شهرها را داشتید طبیعتاً نیاز است به بررسی مدارک مورد نیاز برای تأسیس داروخانه بپردازید. به طوری که فرد متقاضی پس از کسب امتیازات لازم نیاز است مدارکی را ارائه دهد‌. یکی از مهم‌ترین این مدارک آمار جمعیت محل بوده که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ارائه شده است. طبیعتاً طبق آمار جمعیت جدید هر محل امکان دریافت مجوز مشخص می‌شود. این فرد همچنین باید فرم بررسی تقاضای تأسیس داروخانه را به دقت کامل کرده و به همراه به کپی کارت ‌پایان خدمت، مدرک تحصیلی، تصویر اول شناسنامه و معرفی نامه مسئول فنی ارائه دهد.

مدارک لازم برای افتتاح داروخانه

مدارک لازم برای افتتاح داروخانه

بعد از اینکه شما اقدام به خرید مجوز داروخانه در کرج کردید یا توانستید این مجوز را خودتان دریافت کنید برای افتتاح و بهره‌برداری از داروخانه نیاز به ارائه مدارکی می‌باشد. از جمله مهم‌ترین مدارک لازم برای افتتاح داروخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل خرید مجوز داروخانه در کرج

برای درخواست مجوز تأسیس داروخانه همان‌طور که گفته شد نیاز است به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت مراجعه شود و طبق قوانین مدارک و جهت صدور مجوز ارائه گردد. حال با توجه به اینکه در شهرهای بزرگ چون کرج نیاز است امتیاز فرد متقاضی برای اخذ مجوز داروخانه بسیار بالا باشد. همچنین در بسیاری از شهرها صدور مجوز داروخانه به دلیل محدودیت تعداد داروخانه‌ها متوقف شده است.

به همین دلیل امروزه خرید مجوز داروخانه در کرج و دیگر شهرهای کشور رونق پیدا کرده است. در این خصوص باید بدانید که ما در حال حاضر در فارما بانک اقدام به فروش مجوز داروخانه کرده‌ایم. پس چنانچه شما قصد خرید مجوز داروخانه در کرج یا دیگر شهرهای بزرگ و کوچک کشور را داشتید به راحتی بتوانید این مجوز را در دست داشته باشید. در فارما بانک علاوه بر اینکه امتیاز مجوز داروخانه ارائه می‌شود می‌توانید ملک‌های مناسب برای داروخانه را مورد بررسی قرار دهید. سپس مشاوره‌های بسیار خوبی در مورد بهترین مکان برای تأسیس داروخانه دریافت کنید.

شرایط مهم برای خرید مجوز داروخانه در کرج

شرایط مهم برای خرید مجوز داروخانه در کرج

با وجود آن چه بیان شده درمی‌یابیم که به طور کلی خرید مجوز داروخانه در کرج بسیار راحت‌تر از اخذ آن خواهد بود. با وجود این امر طبیعتاً شرایطی برای خرید این مجوز نیاز است طبق آیین نامه های ارائه شده باشد. انتقال دادن داروخانه از یک مؤسس تنها به فردی که مدرک داروسازی داشته باشد و همچنین شرایط دریافت این مجوز را فراهم نموده است امکان‌پذیر می‌باشد. این داروساز به هیچ عنوان نباید داروخانه دیگری تأسیس کرده باشد. از طرفی بالای ۸۰ درصد امتیازات لازم برای ثبت داروخانه را دریافت کند. از لحاظ قانونی نیز تنها مجوزهای قابل انتقال می‌باشد که پروانه تأسیس آن صادر شده و یک سال از صدور این پروانه بگذرد.

تفاوت پروانه و مجوز تأسیس داروخانه چیست؟

علاوه بر این که شما می‌توانید از طریق وب‌سایت ما یعنی فارما بانک اقدام به خرید مجوز داروخانه در کرج کنید طبیعتاً مشاوره‌های بسیار خوبی نیز در این زمینه به شما ارائه می‌شود. در خصوص تفاوت‌هایی که مجوز تأسیس و پروانه داروخانه با هم دارد باید بدانید در واقع پروانه تأسیس همان مجوز کسب و کار است که تنها در موارد خاص اعتبار آن دائمی می‌باشد. این پروانه تأسیس تا یک سال غیر قابل فروش است و بعد از آن افراد می‌توانند اقدام به انتقال مجوز داروخانه به افراد واجد شرایط کنند.

سخن پایانی

خرید مجوز در کرج و دیگر شهرهای کشور به طور کلی برای تأسیس داروخانه امری مهم می‌باشد که در حال حاضر از طریق وب سایت ما امکان‌پذیر است. از آنجایی که گرفتن ‌مجوز پروسه‌ای نسبتاً طولانی می‌باشد و در حال حاضر نیز در بسیاری از شهرها صادر کردن مجوز متوقف شده است بدون شک خرید مجوز داروخانه در کرج و دیگر شهرها برای افرادی که قصد راه اندازی داروخانه دارند مهم تلقی می‌شود. در هنگام خرید این مجوز بهتر است مکان داروخانه را بررسی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. پس از گرفتن این مجوز جهت افتتاح داروخانه باید مدارکی ارائه کنید.