عموم افرادی که قصد خرید مجوز داروخانه در بندرعباس را دارند باید فارغ‌التحصیل رشته های داروسازی باشند. البته افرادی که مدرک دیپلم و شیمی دارویی دارند. همچنین جزو فارغ‌التحصیلان دکتری تخصصی هستند هم می‌توانند مجوز تأسیس داروخانه را دریافت کنند. در این میان وزارت بهداشت برای صدور مجوز داروخانه ضوابطی را در نظر گرفته است که ممکن است متقاضیان سال‌ها برای دریافت مجوز داروخانه در صف انتظار بمانند. به همین دلیل بازار خرید و فروش مجوز داروخانه در بندرعباس از رونق بسیار خوبی برخوردار شده است. امروزه شما با داشتن امتیاز مناسب می‌توانید مجوز تأسیس داروخانه در هر منطقه از بندرعباس را خرید کنید.

شرایط لازم برای خرید مجوز داروخانه در بندرعباس

برای اینکه بتوانید خرید مجوز داروخانه در بندرعباس را بدون دردسر انجام دهید باید حداقل امتیاز محل تأسیس داروخانه را داشته باشید‌. در صورتی که تمایل دارید به صورت مشارکتی تأسیس داروخانه در بندرعباس را انجام دهید باید هر دو متقاضی حداقل امتیاز را به صورت جداگانه داشته باشید. نکته بسیار مهم دیگری که وجود دارد این است که نباید هیچ مجوز یا پروانه‌ای مرتبط با مؤسسات پزشکی به نام شما باشد.

البته دارندگان مدرک داروسازی می‌توانند ضمن داشتن داروخانه قبلی با خرید مجوز داروخانه مجدداً مؤسس داروخانه جدیدی باشند. گاهی اوقات طبق ضوابط کمیسیون قانونی لازم است تا مجوز قبلی ابطال شود. شما می‌توانید با در اختیار داشتن مدارک لازم در سه منطقه از هر شهر بندرعباس درخواست تأسیس داروخانه را داشته باشید. پس قبل از خرید مجوز داروخانه در بندرعباس بهتر است مناطق مورد نظر خود را از هر نظر بررسی کنید.

نحوه خرید مجوز برای داروخانه در بندرعباس

نحوه خرید مجوز برای داروخانه در بندرعباس

در صورتی که متقاضی خرید مجوز داروخانه در بندرعباس هستید مطمئناً اولویت با افرادی خواهد بود که امتیاز بیشتری داشته باشند. در این اولویت بندی نوع فعالیت داروخانه به صورت روزانه یا شبانه روزی هم بسیار اهمیت دارد. از طرفی لازم است تا درخواست شما توسط دانشگاه علوم پزشکی ارزیابی شود در بعضی مواقع شما حدنصاب امتیاز را دارید. اما درخواستتان به علت اشباع بودن داروخانه در منطقه رد خواهد شد.‌

یکی از شرایط مهمی که در خرید مجوز داروخانه ها وجود دارد تعداد جمعیت منطقه و تابعیت محل مورد نظر است. اگر شما بتوانید به مدت 5 سال در منطقه احداث داروخانه زندگی یا تحصیل کنید مطمئناً تابعیت آن منطقه از بندرعباس را به دست خواهید آورد.

امتیازبندی شهرهای مختلف بندرعباس

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای خرید مجوز داروخانه در بندرعباس حائز اهمیت است تعداد جمعیت هر منطقه می‌باشد. برخی از این امتیازبندی‌ها در خرید مجوز خام و مجوز کارکرده در بندرعباس طبق موارد ذیل است تعلق می‌گیرد:

مراحل خرید مجوز داروخانه در بندرعباس

اگر شما صلاحیت خرید مجوز داروخانه در بندرعباس را دارید می‌توانید از طریق مراکز معتبری به صورت الکترونیکی اقدام کنید. ما در فارما بانک با راه اندازی سامانه خرید و فروش مجوز داروخانه این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. بنابراین شما می‌توانید مدارک مورد نیاز را در سامانه ما به صورت اسکن بارگذاری کرده و یک کد رهگیری دریافت کنید.

ما در بانک اطلاعات فرما تمام مدارک مشخص‌شده شما را بر اساس امتیازبندی بررسی می‌کنیم هر چقدر که امتیاز شما بالاتر باشد قطعاً شانس خرید مجوز برای شما بیشتر خواهد بود. بعد از ارائه مدارک باید شما گواهی عدم سوء پیشینه و مدارک دیگری در خصوص عدم اعتیاد را هم در اختیار ما قرار دهید. توجه داشته باشید که هر چقدر زودتر مدارک را ارسال کنید پرونده اخذ مجوز داروخانه برای شما سریع‌تر بررسی خواهد شد.

مدارکی که جهت بررسی مجموع امتیاز لازم است به ما ارائه دهید برای صدور پروانه تأسیس هم استفاده خواهد شد حتی برای بهره‌برداری از داروخانه هم این مدارک مورد نیاز هستند.

مدارک لازم برای خرید مجوز داروخانه در بندرعباس

دقت کنید که بر اساس مدرکی که شما در اختیار ما قرار می‌دهید خرید مجوز داروخانه صورت می‌گیرد. مهم‌ترین این مدارک عبارت‌اند از:

به یاد داشته باشید که طبق قوانین سازمان غذا و دارو جهت خرید مجوز داروخانه در بندرعباس باید شما در همان شهر یا منطقه ساکن باشید. یا حداکثر فاصله شما از محل داروخانه به اندازه 100 کیلومتر باشد. چون لازم است تا دارندگان مجوز داروخانه در برخی از شیفت‌ها به صورت فیزیکی حضور داشته باشند.

مدارک لازم برای خرید مجوز داروخانه در بندرعباس

درآمد خرید مجوز داروخانه در بندرعباس

شاید شما بارها این سؤال را داشته باشد که با خرید مجوز داروخانه در بندرعباس چقدر درآمد خواهید داشت؟ به طور کلی سود فروش دارو در بندرعباس و سایر شهرها به صورت روزانه تعیین می‌شود. این سود در سال 1398 به میزان 20 درصد اعلام شده است. البته داروخانه ها با هر بار ارائه نسخه می‌توانند از مشتریان خود حق فنی دریافت کنند. پس در حقیقت سود فروش دارو و حق فنی به صورت ماهانه می‌تواند 30 تا 40 میلیون رقم بزند‌. از آنجایی که مسئول فنی داروخانه بیشترین سهم از این سود را می‌برد؛ پس شما با خرید مجوز داروخانه در بندرعباس می‌توانید سود بیشتری از تأسیس داروخانه در بندرعباس را به خود اختصاص دهید.

مدارک لازم برای افتتاح داروخانه

بعد از خرید مجوز داروخانه در بندرعباس نوبت به تأسیس داروخانه می‌رسد. برخی از این مدارک لازم عبارت‌اند از:

چنانچه داروخانه شما در خرید داروخانه های دیگر منطقه باشد لازم است تا بر مبنای تعداد مراکز درمانی محل میزان فعالیت داروخانه ها کارشناسی شوند. با این حال ما در وب‌سایت فارما بانک اطلاعاتی را جمع آوری کرده‌ایم تا اگر قصد خرید مجوز و تأسیس داروخانه در بندرعباس را دارید به راحتی بتوانید این کار را انجام دهیم.

خرید و فروش مجوز داروخانه در بندرعباس

از آنجایی که دارندگان مجوز تأسیس داروخانه می‌توانند با مسئول فنی داروخانه متفاوت باشند. بنابراین خرید و فروش مجوز داروخانه در بندرعباس از رونق خوبی برخوردار است. البته باید مؤسس داروخانه در یکی از شیفت‌های مرکز به عنوان مسئول فنی حضور فیزیکی داشته باشد. پس در حال حاضر مجوزهایی در بین واجدین شرایط خرید و فروش می‌شود. معمولاً اخذ مجوز داروخانه در بندرعباس با توجه به وضعیت دسترسی شهروندان منطقه تعیین می‌شود‌.

پس شما با فعالیت در مناطق محروم بندرعباس امتیاز بالاتری را به دست خواهید آورد. علاوه بر خرید مجوز داروخانه در بندرعباس می‌توانید سرقفلی داروخانه را هم خریداری نمایید. هیچ گاه فراموش نکنید که مسئولیت تمام خطاها در داروخانه بر عهده مسئول فنی است. پس شما با خرید مجوز داروخانه باید در صورت بروز مشکلات ایجاد شده در داروخانه پاسخگوی قانون باشید. چنانچه قصد دارید تا مجوز داروخانه ای را بخرید یا بفروشید ما در این سایت شما را پشتیبانی خواهیم کرد.

سخن پایانی

با توجه به تقاضای زیادی که برای خرید مجوز داروخانه در بندرعباس صورت گرفته است. بنابراین شما باید بر اساس امتیازبندی مدرک تحصیلی خود و منطقه سکونت در اولویت بندی اخذ مجوز داروخانه قرار بگیرید. از آنجایی که در بازار خرید مجوز داروخانه مانند هر بازار خرید و فروش دیگری دلالان بی انصافی وجود دارد پس همواره ما در وب‌سایت فارما بانک کوشیده‌ایم تا شما را از خرید مجوز داروخانه در بندرعباس با قیمت‌های مناسب مطلع کنیم.

ما به صراحت اعلام می‌کنیم که بعد از اخذ مجوز داروخانه در هر یک از شهرهای بندرعباس می‌توانیم یک مکان مناسب را برای راه اندازی داروخانه پیدا کنیم. ضمن اینکه تمام جوانب کار را بررسی کرده و بیشترین سودآوری را برایتان به ارمغان می‌آوریم.