پرداخت تسهیلات و وام تاسیس داروخانه

وام تاسیس داروخانه

تاریخ اعلام اگهی:

وام تاسیس داروخانه تا سقف چند میلیون تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که دارای مجوز داروخانه هستند. این دسته از افراد جهت گسترش مراکز دارویی و درمانی می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز تسهیلات اعتباری قابل توجهی دریافت نمایند. بنابراین دانش آموختگان رشته های داروسازی و مربوطه برای خرید و بهره برداری از داروخانه می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. این گونه وام ها با بازپرداخت متغیر و همچنین کارمزد بخش خدمات در اختیار تمام واجدین شرایط قرار می‌گیرد.

چگونگی اخذ وام تاسیس داروخانه

چگونگی اخذ وام تاسیس داروخانه

سازمان نظام پزشکی با همکاری سیستم بانکداری کشور در نظر گرفته است تا به موسسین داروخانه ها جهت خرید دارو، تهیه تجهیزات ارتوپدی، لوازم بهداشتی و… تسهیلات اعتباری پرداخت نماید. بنابراین شما با همکاری شعب بانک ها بدون آنکه معرفی نامه ای را ارائه دهید می‌توانید به طور مستقیم جهت دریافت وام تاسیس داروخانه اقدام نمایید. البته بهتر است در هنگام مراجعه به شعب بانک ها کلیه مدارک مورد نیاز خصوصاً اخذ مجوز داروخانه را از پیش آماده کنید تا در زمان کوتاه‌تری موفق به دریافت وام شوید.

میزان سود وام تاسیس داروخانه

از آنجایی که تعداد متقاضیان دریافت وام داروخانه بسیار زیاد است. بنابراین سیستم بانکداری کشور سود بالایی را برای پرداخت این وام در نظر گرفته است. حتی گاهی اوقات داروسازان مجبور هستند تا سال ها فعالیت خود را به پرداخت اقساط وام گرفته شده اختصاص دهند. پس بهتر است با همکاری برخی کارشناسان باتجربه در این حوزه از شعبی وام داروخانه بگیرید که کمترین بهره را داشته باشد. امروزه چون فارغ التحصیلان جوان متاسفانه هیچ گونه سرمایه‌ای برای راه اندازی کسب و کار خود ندارند از این رو به ناچار به عنوان یک مسئول فنی داروخانه با حقوق تعیین شده‌ای در حال فعالیت هستند. چنانچه این دسته از افراد بتوانند با مشارکت یک مسئول فنی دیگری وام تاسیس داروخانه دریافت کنند. به راحتی با اجاره ملک داروخانه و خرید داروهای متنوع می‌توانند جزو داروخانه داران موفق منطقه خود باشند. طی سال های اخیر با پرداخت این وام به متخصصین در این حوزه مسئولیت داروخانه ها از افراد غیر متخصصی که تنها سرمایه دار هستند تا حدودی گرفته شده است.

پرداخت وام داروخانه به افراد غیر داروساز

پرداخت وام داروخانه به افراد غیر داروساز

دقت کنید که ارائه مجوز راه اندازی داروخانه به کسانی که غیر متخصص در رشته های داروسازی هستند نمی‌تواند هیچ محدودیتی را برای افراد داروساز به وجود آورد. چون در بسیاری از شهرها و منطقه‌های محروم دکتر داروساز وجود ندارد. از طرفی بیشتر متقاضیان تاسیس داروخانه بعد از خرید مجوز داروخانه اقدام به گرفتن وام می‌کنند. اما در بعضی شرایط افراد بسیاری هستند که با دریافت وام تاسیس داروخانه تقاضا دارند تا در منطقه خود یک داروخانه احداث کنند. به همین دلیل این دسته از متقاضیان می‌توانند با همکاری یک دکتر داروساز به عنوان مسئول فنی داروخانه وام دریافت کنند. شما هم با مشاوره و ارائه مدارک مورد نیاز به شعب بانک ها می‌توانید از تسهیلات اعتباری تاسیس داروخانه ها استفاده کنند.

وام سازمان نظام پزشکی برای داروخانه

به منظور خدمت رسانی و گسترش مراکز دارویی در کشور سالانه افراد زیادی اقدام به تاسیس داروخانه در سراسر کشور می‌کنند. به همین دلیل خرید مجوز داروخانه آذربایجان، تهران، بندرعباس و… بازار گرمی پیدا کرده است. ولی در این میان وام تاسیس داروخانه و اعتبارات آن‌ها فقط به دارندگان مدرک داروسازی، شیمی دارویی و دانش آموختگان وابسته تعلق می‌گیرد. طبق قوانین جدید تاسیس داروخانه این وام می‌تواند به بستگان درجه یک این گروه از فارغ التحصیلان هم تعلق بگیرد. البته دریافت کنندگان وام احداث داروخانه باید برخی ضوابط و مقررات مشخص شده را رعایت کنند. بنابراین شما در قالب سپرده گذاری های کوتاه مدت در برخی از شعب بانک ها می‌توانید از این تسهیلات برای خود و عزیزانتان بهره ببرید.

انواع وام تاسیس داروخانه

زمانی که شما برای دریافت وام های تاسیس داروخانه به بانک ها مراجعه می‌کنید ممکن است با چندین نوع وام قرض الحسنه رو به رو شوید‌. پس بهتر است قبل از خرید مجوز داروخانه مازندران، اصفهان، کرج و… شناخت کافی در مورد وام های داروخانه پیدا کنید. مثلاً برخی از این وام ها با نام وام عادی به شما پرداخت می‌شود‌ این نوع از وام ها با شرایط سپرده گذاری و برداشت مبلغی از کل وام به عنوان کارمزد به متقاضیان تعلق می‌گیرد. بنابراین شما با گذشت 6 ماه از شروع سپرده گذاری خود می‌توانید تقاضای وام تاسیس داروخانه به شکل عادی را داشته باشید. چنانچه شما تصمیم به پرداخت وام در اقساط کمتری داشته باشید قطعاً درصد سود وام در مقدار کمتری در نظر گرفته می‌شود. توجه داشته باشید مبلغی که برای دریافت وام به صورت سپرده گذاری در بانک اندوخته می‌شود تا پایان پرداخت اقساط وام مسدود بوده و اجازه برداشت از آن را نخواهید داشت.
نکته: برای دریافت وام تاسیس داروخانه سپرده گذاری های بانکی باید حداقل 6 ماه و حداکثر 26 ماه مسدود بمانند.

مناسب ترین وام برای تاسیس داروخانه

مناسب ترین وام برای تاسیس داروخانه

در تعیین اقساط برخی از انواع وام تاسیس داروخانه شما هیچ دخالتی نخواهید داشت. به همین دلیل تقریباً یک چهارم مبلغ کل وام به عنوان یک سپرده گذاری در بانک مسدود خواهد ماند معمولاً کارمزد این گونه وام ها در مقایسه با وام های عادی بیشتر است. بنابراین تا زمانی که تمام اقساط وام پرداخت نشود مقدار پولی که در بانک مسدود شده است به شما پرداخت نخواهد شد. برخی وام های دیگر که برای تاسیس داروخانه ها و سایر مراکز دارویی در نظر گرفته شده‌اند به صورت دو برابر مبلغ سپرده گذاری است‌. به این صورت که شما مبلغ مشخصی را به مدت 6 ماه در یکی از شعب بانک های مربوطه سپرده گذاری می‌کنید. سپس بانک به شما اجازه می دهد که دو برابر مبلغ سپرده گذاری شده را به عنوان وام تاسیس داروخانه دریافت نمایید. البته شرایط دریافت این نمونه وام های داروخانه به این صورت است که شما اجازه دریافت کل مبلغ وام را ندارید. بلکه وام طی دو مرحله به شما تعلق خواهد گرفت‌. یعنی بعد از پرداخت پنجاه درصد از اقساط وام مرحله اول شما می‌توانید مقدار وام مرحله دوم را هم دریافت کنید.

بهترین وام تاسیس داروخانه

با توجه به طرح های متنوعی که برای پرداخت وام تاسیس داروخانه در نظر گرفته شده است. معمولاً برای تعیین تعداد اقساط بازپرداخت تمامی وام ها فرمول های خاصی به کار می‌رود؛ اما به طور کلی بازپرداخت وام هایی مناسب هستند که تعداد اقساط آن‌ها در اختیار شما به عنوان وام گیرنده قرار داشته باشد. خوب است بدانید که در پرداخت برخی وام های تاسیس داروخانه شما می‌توانید سپرده گذاری خود را هم دریافت نمایید. البته اگر سپرده گذاری شما در دریافت این نوع وام ها طی چند مرحله انجام گرفته باشد قطعاً امتیاز کل دریافت وام از جمع حداقل موجودی حساب می‌شود‌. معمولاً در تعیین اقساط این نمونه وام ها شما هیچ دخالتی نخواهید داشت.

سخن پایانی

در راستای گسترش خدمات دارویی و درمانی در مناطق مختلف کشور نیز اعضای محترم سازمان مرکز پزشکی طرح وام تاسیس داروخانه را اجرا نموده‌اند‌. از این رو شما با عنوان یک مؤسس داروخانه و با مسئول فنی داروخانه می‌توانید نسبت به دریافت نمونه‌های مختلفی از وام داروخانه اقدام نمایید.

شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر