معرفی مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه

مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه

تاریخ اعلام اگهی:

مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه بهتر است در زمینه رشته های داروسازی باشد. البته شما با مدرک دیپلم هم می‌توانید اقدام به صدور مجوز داروخانه کنید. برای دریافت پروانه تاسیس باید مدرک خود را در سامانه علوم پزشکی بارگذاری نمایید؛ ولی سازمان غذا و دارو به مدرک رشته های داروسازی، شیمی دارویی و… امتیاز بیشتری را اختصاص می‌دهد. امروزه سازمان علوم پزشکی کشور برای تشخیص افراد واجدالشرایط بیشتر از هر موضوعی بر روی مدرک تحصیلی متقاضی تمرکز دارد. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌دهیم با مدارک کارشناسی به بالا برای دریافت مجوز تاسیس داروخانه اقدام کنید.

بررسی مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه

یکی از مدارک مورد نیازی که برای اخذ مجوز داروخانه باید در اختیار سازمان علوم پزشکی قرار بگیرد مدرک تحصیلی شما است. در واقع بعد از اطلاع مقررات ثبت نام و نحوه خرید مجوز داروخانه لازم است تا برای کسب امتیاز لازم آخرین مدرک تحصیلی خود را در سامانه ارسال کنید. این مدارک و شواهد نشان می‌دهد که شما برای راه اندازی داروخانه در مجموع چند امتیاز نیاز دارید.

بهترین مدرک تحصیلی برای دریافت مجوز داروخانه

بهترین مدرک تحصیلی برای دریافت مجوز داروخانه

بیشتر کسانی که دارای مدرک دیپلم هستند امکان خرید مجوز داروخانه تبریز، تهران، اصفهان و… را دارند. یعنی هنگام ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو می‌توانند با موفقیت درخواست خود را انجام داده و کد رهگیری دریافت کنند. ولی اصولاً وزارت علوم پزشکی کشور صدور مجوز و اجازه افتتاح داروخانه را به افرادی می‌دهد که دارای بالاترین مدرک تحصیلی در این زمینه باشند. پس قطعاً دارندگان مدرک داروسازی phd شانس قبولی در صدور مجوز تاسیس داروخانه را بیشتر از هر شخص دیگری خواهند داشت. امروزه مناسب ترین مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه در زیرشاخه‌های رشته داروسازی دسته بندی شده‌اند.

رشته های لازم برای بهره برداری از داروخانه

امروزه رشته های داروسازی و تخصص‌های دیگری مانند شیمی دارویی به عنوان بهترین مدارک لازم برای تاسیس داروخانه معرفی شده‌اند. اگر چه شما با مدرک دیپلم فرصت ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو را به دست می آورید. ولی با وجود تعدادی زیادی فارغ التحصیل رشته داروسازی هیچ گاه مجوز تاسیس داروخانه به دارندگان مدرک دیپلم داده نخواهد شد. بر همین اساس سازمان غذا و دارو نیز مراحل و ضوابطی را در قالب جدول امتیاز بندی برای متقاضیان اخذ مجوز داروخانه در نظر گرفته است. بنابراین شما با ارائه مدارک تحصیلی خود و کسب امتیاز باید در انتظار بررسی های این سازمان باشید.

ضرورت مدرک تحصیلی برای صدور مجوز داروخانه

از آنجایی که خرید مجوز داروخانه و احداث یک مرکز دارویی کمی پیچیده است. بنابراین در هر مرحله از ثبت نام هنگام ارائه مدارک شخصی مانند:
• اسکن شناسنامه
• گواهی پایان خدمت
• فرم تکمیل پرونده
• عدم سو سابقه
• گواهی عدم اعتیاد

لازم است تا مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه را هم در اختیار سازمان علوم پزشکی قرار دهید. چون تمامی سوابق و مدارک شما بر اساس مدارک تحصیلی ارزیابی می‌شود. از طرفی تعداد متقاضیان خرید مجوز داروخانه بسیار زیاد است. به همین دلیل طبق اولویت بندی سازمان غذا و دارو اول از همه مجوز تاسیس داروخانه به کسانی تعلق می‌گیرد که مدرک بالاتری داشته باشند.

مراحل ثبت مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه

مراحل ثبت مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه

اگر شما قصد دارید تا برای تاسیس داروخانه در سامانه سازمان غذا و دارو ثبت نام کنید باید در ابتدا مشخصات فردی خود را به طور کامل وارد سامانه نمایید. سپس با وارد کردن مدرک تحصیلی و سایر مدارک مورد نیاز به شما یک کد رهگیری داده خواهد شد. دقت کنید برای اینکه درخواست شما در سامانه علوم پزشکی کشور بارگذاری شود باید تا تاریخ استعلام شده تمامی مدارک خود را تکمیل کنید. در هنگام ارسال مدارک و اطلاعات خود نهایت دقت را به کار بگیرید؛ چون میزان امتیاز شما برای تاسیس داروخانه در این مرحله مشخص می‌شود. شما به مدت 15 روز کاری مهلت دارید تا تمامی مدارک مورد نیاز خصوصاً مدرک تحصیلی خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنید. چنانچه شما برای خرید مجوز داروخانه رشت، تهران، آذربایجان و… پذیرفته شوید. مطمئن باشید که درخواست شما از سایر سیستم های این سازمان حذف خواهد شد.

مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه و امتیازات

یکی از امتیازانی که شما برای اخذ مجوز داروخانه به آن نیاز دارید امتیاز مدرک تحصیلی است. سازمان غذا و دارو برای مدرک تحصیلی دیپلم تا دکتری امتیاز مشخص شده‌ای را در نظر می‌گیرد. با توجه به این امتیاز بندی مدرک دیپلم کمترین میزان امتیاز را خواهد داشت. مدرک دانشگاهی که در شاخه‌های غیر علوم پزشکی ارائه می‌شوند هم برابر با مدرک دیپلم امتیاز بندی می‌شوند. مدرک فوق دیپلم و لیسانس رشته های علوم پزشکی در حد بالاتری امتیاز بندی می‌شوند. در این میان سازمان غذا و دارو به دارندگان مدرک فوق لیسانس و بالاتر در زمینه علوم پزشکی دو برابر مدرک دیپلم امتیاز خواهد داد. اما چنانچه شما دارای مدرک کارشناسی داروسازی باشید با ارائه مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه به یکباره 3 برابر یک مدرک دیپلم امتیاز به دست خواهید آورد. وزارت علوم پزشکی کشور به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی، دکترای عمومی داروسازی و دکتری تخصصی PHD با پایه داروسازی بالاترین امتیاز را تعلق می‌دهد.

مدارک لازم برای صدور مجوز داروخانه

مدارک لازم برای صدور مجوز داروخانه

اگر چه برای خرید مجوز داروخانه اول از همه باید مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه را ارائه دهید. ولی برای اجرای این طرح نیز کمیسیون پزشکی مدرک مورد نیازی دیگری را هم بررسی می‌کند. از جمله این مدارک مهم عبارت‌اند از:
• تکمیل فرم بررسی تقاضا
• اسکن برگه های شناسنامه و کارت ملی
• اسکن عکس پرسنلی
• پرداخت مبلغ مشخص شده‌ای به شماره حساب سازمان
• بررسی موقعیت جغرافیای محل و گزارش کارشناسی بازدید
• ارزیابی آمار جمعیت منطقه
• کسب رضایتمندی مالکین ساکن در اطراف داروخانه
• مدارک فنی متناسب با معرفی مؤسس
• بررسی فاصله داروخانه ها از یکدیگر و میزان فعالیت مراکز درمانی در محل
• سابقه فعالیت شما در حوزه علوم پزشکی
پس اگر قصد دارید تا در کمترین زمان فرصت تاسیس داروخانه را به دست آورید بهتر است با داشتن مدرک تحصیلی داروسازی اقدام به ثبت نام کنید. اگر شما مدرک مورد نیاز برای بهره برداری از داروخانه را ندارید. این امکان برایتان فراهم است تا با ثبت نام در کنکور سراسری در رشته داروسازی ادامه تحصیل داشته باشید.

مدارک تحصیلی لازم برای تاسیس داروخانه داخلی بیمارستان

از آنجایی که برای تاسیس داروخانه داخلی بیمارستان بحث موقعیت منطقه و بررسی جمعیت وجود ندارد. اولویت بهره برداری از داروخانه با کسانی است که بالاترین مدرک تحصیلی را به سازمان علوم پزشکی ارائه دهند. البته برای دریافت مجوز تاسیس داروخانه داخلی بیمارستان مدارک دیگری هم بررسی خواهد شد. مهم‌ترین این مدارک شامل موارد ذیل است‌.
• اسکن پروانه تاسیس از دانشگاه مربوطه
• مجوز بهره برداری از طرف بیمارستان
• اسکن پروانه مسئول فنی بیمارستان
• ارائه مدارک تحصیلی مسئول فنی داروخانه
• گزارش کارشناسی بازدید از موقعیت مکانی داروخانه

سخن پایانی

شما برای دریافت مجوز تاسیس داروخانه در ابتدا با داشتن یک مدرک تحصیلی مناسب باید فرم‌های موجود در سامانه را تکمیل کنید. فراموش نکنید که با داشتن مدرک دیپلم فرصت ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو به شما داده خواهد شد. ولی به علت نداشتن امتیاز حدنصاب شما اجازه تاسیس داروخانه را ندارید. پس برای افتتاح داروخانه و دریافت پروانه تاسیس مراکز دارویی سعی کنید مدرک تحصیلی مرتبطی در این زمینه داشته باشید. هر چقدر که مدرک تحصیلی بالاتر باشد بدون شک در زمان کوتاه‌تری به شما مجوز تاسیس داروخانه داده خواهد شد.

شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر