نحوه ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو چگونه است؟

ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو

تاریخ اعلام اگهی:

ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو یکی از مهم‌ترین اقدامات برای اخذ مجوز داروخانه، ورود داروهای خارجی، تاسیس داروخانه و… است‌. از طرفی شما برای تایید صلاحیت خود به عنوان مسئول فنی داروخانه و یا دریافت گواهی داروخانه باید اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نام کنید. همچنین پیش از تولید دارو باید مجوز تولید را از طریق این سامانه به صورت الکترونیکی به دست آورید. در واقع این سامانه از اشتغال افراد غیر مرتبط در حوزه سلامت محوری جلوگیری می‌نماید.

شرایط ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو

با توجه به تغییراتی که در صدور مجوز و پروانه تاسیس داروخانه ها صورت گرفته است. بنابراین بهره برداری، راه اندازی داروخانه و سایر مراکز پزشکی متناسب با استانداردهای روز بین المللی انجام می‌گیرد. از این رو نظام ثبت فرآورده های سلامت سعی دارد تا اخذ مجوز داروخانه و دیگر فرآیندهای این حوزه را به شکل الکترونیکی ارائه دهد. پس شما با ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو می‌توانید از دورترین فاصله‌های مکانی هم درخواست‌ها و اطلاعات خود را به این سازمان ابلاغ کنید. این سامانه با ایجاد کارتابل برای بسیاری از متقاضیان امکان صدور مجوزهای الکترونیکی در قالب پنجره واحد را فراهم آورده است.

سامانه ثبت صدور مجوز داروخانه

سامانه ثبت صدور مجوز داروخانه

از آنجایی که امروزه فروش داروهای مختلف و تاسیس داروخانه از طریق خرید مجوز داروخانه امکان پذیر می‌باشد. بنابراین افراد زیادی بدون داشتن امتیاز لازم و مدرک تحصیلی مربوطه اقدام به خرید و فروش گواهی و مجوز داروخانه در قیمت های نجومی کرده‌اند. بر همین اساس سازمان غذا و داروی کشور کنترل این امور را برای کوتاه کردن دست افراد سودجو به دست گرفته است. پس شما با ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو می‌توانید به صورت کاملاً قانونی درخواست خود را جهت اقداماتی نظیر:
• ثبت منبع وارداتی دارو
• ساخت و فروش داروهای مختلف
• ترخیص و شناسه گذاری های لازم
• ثبت پروانه داروخانه
• بهره برداری از فرآورده های سلامت محور

به این سازمان اعلام نمایید. سپس این سازمان با تایید درخواست شما و ارائه یک کد نشانگر هویت به شما اجازه انجام کار سلامت محوری را می‌دهد. پس شما برای همکاری و ارتباط با سایر ادارات و وزارت خانه ها مانند وزارت صنعت، انبارها و… باید این کد شناسایی اصلی را به همراه داشته باشید.
نکته: امروزه صدور پروانه های مراکز دارویی و پزشکی بیشتر به صورت الکترونیکی صادر می‌شود. پس درج اطلاعات دقیق شما در این سامانه ثبت تنها به صورت الکترونیکی امکان پذیر است.‌

سامانه خرید مجوز داروخانه

سامانه سازمان غذا و داروی کشور جهت ثبت نام و صدور مجوز مراکز دارویی و تمامی خدمات سلامت محوری راه اندازی شده است. از آنجایی که خرید و فروش مجوز مراکز پزشکی بدون نظارت این سازمان تخلف محسوب می‌شود. بنابراین شما با توجه به سیاست های مورد نظر لازم است تا برای خرید مجوز داروخانه شیراز، تهران، مشهد و… از طریق کارشناسان باتجربه در این زمینه ثبت نام کنید. پروفرم ارسال شده از طرف این سازمان مطابق با جدیدترین آیین نامه های تاسیس داروخانه بررسی می‌شود. چنانچه درخواست شما دارای اعتبار کد IRC باشد. قطعاً برای تولید و واردات فرآورده های دارویی، پزشکی و یا اخذ مجوز داروخانه اجازه صدور گواهی به شما داده خواهد شد.

سامانه صدور مجوز داروهای وارداتی

سامانه صدور مجوز داروهای وارداتی

در راستای اصلاح فرآورده های سلامت محور شما با ثبت نام در سامانه سازمان غذا و داروی کشور می‌توانید اخذ مجوز ترخیص داروهای وارداتی را انجام دهید. این سازمان از طریق تبادل اطلاعات با اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران به راحتی می‌تواند درخواست شما را توسط وب سرویسی بررسی و اجرا نماید. بنابراین شما با ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو از طریق ارسال سیستمی کلیه درخواست‌ها و اظهارنامه های شما از سامانه EPL گمرک به این سامانه در وزارت غذا و دارو انتقال داده می‌شود. بنابراین بدون اینکه شما به صورت حضوری به سازمان غذا و دارو مراجعه کنید این وزارت مجوز الکترونیک ترخیص داروهای وارداتی را انجام می‌دهد.

سامانه مدیریت کمیسیون

یکی دیگر از سامانه های مهمی که در تصمیمات سازمان غذا و داروی کشور طراحی شده است سامانه مدیریت کمیسیون می‌باشد. با راه اندازی این سامانه و فراهم کردن زیر ساخت های امنیتی شما می‌توانید با ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو اقدامات مربوط به کمیسیون داروهای شیمیایی و گیاهی را انجام دهید. در حقیقت تمام پرونده هایی که لازم باشد به کمیسیون ارجاع داده شود از طریق ثبت در سامانه سازمان غذا و دارو به صورت اتوماتیک به کمیسیون ارسال می‌گردد. در جلسه بررسی کمیسیون تمامی اعضا نتیجه نظرات خود را به شکل الکترونیکی ثبت می‌کنند. این سامانه به گونه‌ای طراحی شده است که در همان لحظه تمام نتایج آرا را چاپ و ابلاغ می‌کند.

سامانه ثبت و صدور تاسیس داروخانه

این سامانه وظیفه دارد تا تمام اقدامات مربوط به داروخانه را به شکل اتوماسیون انجام دهد. پس برای خرید مجوز داروخانه، فروش دارو به صورت حضوری و آنلاین نیازی نیست که به صورت فیزیکی به سازمان غذا و دارو مراجعه کنید. از جمله درخواست‌های اینترنتی از سازمان غذا و دارو عبارت‌اند از:
• صدور مجوز داروخانه
• پروانه تاسیس داروخانه
• پروانه های مسئولین فنی
• جا به جایی داروخاته
• انتقال سرمایه در داروخانه

چگونگی ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو

چگونگی ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو

امروزه با ثبت نام در سامانه سازمان غذا و دارو کلیه تعاملات و درخواست‌های موسسین داروخانه ها و مسئولین فنی به شکل الکترونیکی انجام می‌گیرد. برای فراهم سازی و اجرای درخواست و اقدامات مدیریت امور داروخانه ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن این سامانه صدور پروانه داروخانه و مسئولیت کلیه داروسازان را در قالب الکترونیکی ارائه می هد. پس لازم است تا تمام داروخانه های کشور اطلاعات، موسسین و سایر اقدامات خود را در سیستم سامانه سازمان غذا و دارو ثبت کنند. مثلاً برای خرید مجوز داروخانه اصفهان، تهران، کرج و… باید تمام اطاعات شما در این سامانه وارد شود.

سخن پایانی

سازمان غذا و داروی کشور با هدف کنترل و بازرسی امور مربوط به داروخانه و مراکز پزشکی سامانه ای را طراحی کرده است. این سامانه با دریافت و پردازش اطلاعات وارد شده نیز استعلام اصالت و بازرسی های لازم را انجام می‌دهد. سپس تمام مستندات و مدارک مربوطه را ثبت کرده و اقدامات لازم را بر اساس قوانین و ضوابط کشوری تطابق می‌دهد. از این رو تمام اطلاعات و درخواست‌های شما در این سامانه جمع آوری می‌گردد در نهایت با بررسی این نتایج مجوز مورد نیاز برای شما صادر می‌شود. پس به شما توصیه می‌کنیم در وارد کردن اطلاعات خود در این سامانه دقت زیادی را به کار بگیرید. به همین منظور کارشناسان ما در این مرکز جهت وارد کردن گزارشات شما مشاوره و راهنمایی های مفیدی را انجام می‌دهند.

شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

طراحی سایت توسط دیجیتال مارکتینگ مای کاستومر